2022 m. lapkričio 25 d. vyko Pasvalio bendruomenių renginys skirtas bendradarbiavimui su kitomis bendruomenėmis, vietos valdžia, verslininkais bei ūkininkais.

Pasvalio rajono bendruomenės yra aktyvios, joms yra būtinas bendradarbiavimas su kitomis rajono bendruomenėmis, kad galėtų pasidalinti savo patirtimi ir susipažinti su kitų bendruomenių veikla ir aptarti galimybes dėl bendradarbiavimo ir partnerystės. Bendruomenių sąjunga dabar labai plačiai diskutuoja  apie Sumanaus kaimo  projekto gaires su nevyriausybinėmis organizacijomis (NVO). Labai reikia išgryninti ko norėtų mūsų bendruomenės, kokią kryptį pasirinkti. Susitikimo metu buvo kalbama apie sumanių kaimų (SK) poreikį, kad bendruomenės galėtų apgalvoti idėjas ir pasirengti naujiems projektams. Į renginį buvo pakviestos visos bendruomenės, Pasvalio rajono savivaldybės tarybos nariai, ūkininkai, verslininkai bendrai aptarti strategines prioritetines kryptis ir perspektyvas SK projekte. Atskirose grupelėse buvo diskutuojama kaip bendruomenėms sekasi, kuo vieni kitiems gali padėti bendradarbiavime. Labai svarbu panaudoti vietos išteklius ir galimybes taikant ekonomiškai, socialiai ir technologiškai pažangius sprendimus, gerinti kaimo gyventojų gyvenimo, vykdomos veiklos ir kartu juos supančios aplinkos kokybę, didinti kaimo vietovių patrauklumą. Renginio metu Bendruomenių sąjungos pirmininkė Helena Naglazienė padėkojo bendruomenėms, kurios garsina mūsų kraštą savo gaminiais, dalyvauja parodose tai: Atžalyno, Namišių ir Raubonių bendruomenės. Atskiros padėkos buvo skirtos Pušaloto, Manikūnų, Mikoliškio ir Vaškų bendruomenėms, kurios rengė ir nuoširdžiai prisidėjo organizuojant Pasvalio rajono bendruomenių sąskrydį – 2022, Pušalote.

Renginyje dalyvavo Lietuvos ūkininkų sąjungos Pasvalio skyriaus pirmininkė Lina Židonienė, kuri kvietė bendruomenes glaudžiam bendradarbiavimui su ūkininkais, aktyvino dalintis informacija, kokia produkcija kas prekiauja bendruomenių teritorijos vietose. Seimo narys Antanas Matulas padėkojo už triūsą ir bendruomenių dėka gražėjančius miestelius ir kaimus. Meras Gintautas Gegužinskas džiaugėsi aktyviomis bendruomenėmis, savivaldybė visada pasiruošusi prisidėti finansavimu. Tarybos narys Vladas Linkevičius taip pat pritarė minčiai, kad kuo daugiau reikia skirti dėmesio ir lėšų bendruomeninėms organizacijoms.

Akimirkos iš vykusio renginio

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *