Lapkričio 29 d. Pasvalio rajone vyko išskirtinis renginys – bendruomenių sąjungos „Draugystės vakaras“, kuriame dalyvavo 50 atstovų iš 19 skirtingų rajono bendruomenių. Renginys prasidėjo Raubonių vandens malūne, vilnų karšykloje, kur organizacijos VšĮ „Prie Raubonių malūno“ vadovas Vaidotas Gikys pristatė sėkmingai įgyvendintą projektą „Raubonių jungtys“. Šio projekto dėka buvo įrengta autobusų stovėjimo aikštelė ir takas su liepteliu, užtikrinantis patogų priėjimą prie malūno. Vaidotas džiaugėsi sutvarkyta aplinka, išmaniu apšvietimu ir bendruomenės indėliu, padėjusiu pasiekti puikių rezultatų net ir esant ribotam finansavimui.

Įkvepianti vakaro pradžia

Po šio inspiruojančio pristatymo dalyviai persikėlė į šalia esančią sodybą „Tatulos Vingiai“, kur vakarą atidarė Helenos Naglazienės sveikinimo žodis. Vakarienės metu bendruomenių nariai turėjo galimybę išgirsti Pumpėnų bendruomenės pirmininko Armino Vareikos pranešimą, kuris kvietė bendruomenes ne lygintis tarpusavyje, bet ieškoti savo unikalumų. Šis pasisakymas buvo šmaikštus ir kupinas pozityvo, o Arminas pasidalino dažniausiai jam užduodamais klausimais.

Perspektyvos ir galimybės

Oficialią dalį tęsė bendruomenių sąjungos pirmininkės Helenos Naglazienės pranešimas tema „Profesinis kapitalas ir Bendruomenių perspektyvos“. Helena ragino bendruomenes apsvarstyti, kokias viešąsias paslaugas jos galėtų teikti rajone, ir akcentavo projektinio finansavimo galimybes, orientuotas į viešųjų paslaugų skatinimą. Bendruomenėms pristatę Pasvalio rajono bendruomeninių organizacijų profesinio kapitalo ir jo vystymo galimybių analizės rezultatus. Rezultatai atskleidė, kad bendruomeninėse organizacijose labiausiai reikalinga vystyti žmogiškąjį kapitalą tai yra daugiau įtraukti į bendruomeninę veiklą įvairių specialybių, gebėjimų, kompetencijų turinčius vietos gyventojus. Bendruomenėse sąlyginai palankiai vertinamas socialinis kapitalas leidžia vystyti tinklaveiką, bendradarbiavimo ryšius per bendrai sutartas normas ir vertybes. Bendruomenėse sprendimai priimami balsų daugumos, nevystomas analize gristų sprendimų priėmimas. Tai atskleidžia, kad siekiant profesionalumo būtina vystyti profesinį kapitalą, kuris su laiku duoda didelę grąžą organizacijoms.

Raginimas susitikti ir geriau susipažinti

Renginio svečių tarpe buvo ir naujai išrinkta Seimo narė Ilona Gelažninkienė, kuri džiaugėsi Pasvalio rajono aktyviais gyventojais ir informavo, kad netrukus turės savo patalpas Pasvalyje, kur kvies bendruomenių atstovus susitikimams.

Gyvo bendravimo svarba šių laikų kontekste

Šiuolaikinėje skaitmeninėje eroje, kai virtualūs ryšiai dažnai pakeičia gyvus susitikimus, gyvas bendravimas tampa ypač svarbus. Toks bendravimas stiprina tarpusavio ryšius, leidžia geriau suprasti vieni kitus ir kurti bendruomeniškumo jausmą. Gyvų susitikimų metu dalijamasi ne tik idėjomis, bet ir emocijomis, patirtimi, kas padeda formuoti tvirtus ryšius, kurie yra būtini siekiant bendrų tikslų.

Neformalus bendravimas ir bendrystės jausmas

Pasibaigus oficialiai daliai, vakaras virto neformaliu bendravimu, komandos formavimo žaidimais ir kontaktų dalinimusi. Tvyrojo gera nuotaika ir bendrystė, o dalyviai turėjo galimybę užmegzti naujus ryšius ir pasidalinti patirtimi. „Draugystės vakaras“ tapo puikia proga bendruomenių nariams susiburti, pasidalinti idėjomis ir stiprinti bendruomeniškumo jausmą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *