2021 m. gegužės 5 d. „Socialinio verslo forumas’21“

Tradicinis, jau aštuntą kartą organizuojamas renginys, į vieną vietą kviečiantis socialinio verslo ir socialinių inovacijų atstovus, politikos formuotojus, akademikus ir susijusias institucijas, siekiant peržiūrėti socialinio verslo Lietuvoje aplinką, įvertinti praėjusius metus ir tolimesnes plėtros galimybes.2019 metais Lietuva gavo EBPO rekomendacijas ir pagrindinius uždavinius, į kuriuos reikia atsižvelgti, šalyje kuriant tvarią aplinką socialinių verslų augimui.Aštuntasis Socialinio verslo forumas siekia įvertinti, ko pavyko pasiekti per paskutinius dvejus metus ir kuriems uždaviniams vis dar reikia didesnio visų suinteresuotų šalių dėmesio.
REGISTRACIJA
Rekomendacijas ir tolimesnes vystymo galimybes aptarsime 4 sesijų metu
Socialinio verslo apibrėžimas. Lietuvoje socialinio verslo reguliavimas dar tik formuojasi: nesame įstatymais apibrėžę kas yra socialinis verslas, todėl sunku skatinti tvarią jo plėtrą, kai tuo tarpu Europoje veikia virš 2 milijonų socialinių verslų, kurie sudaro net 10% visų ES įmonių: daugiau nei 6% ES darbuotojų dirba socialinės ekonomikos įmonėse.EBPO rekomendacijos Lietuvai apima unikalaus oficialaus socialinio verslo apibrėžimo, suderinto su tarptautiniais standartais, priėmimą.Praėjo 6 metai nuo socialinio verslo koncepcijos priėmimo su aiškiu ekosistemos kūrimo planu, tačiau vis dar nėra oficialaus teisinio apibrėžimo. Sesijos tikslas – pateikti išsamią įvairių ES situacijų apžvalgą apibrėžimo srityje, pažvelgti į tai, kas jau pasiekta Lietuvoje ir kokie yra naujosios Vyriausybės planai. Be to, aptarti Lietuvos veiksmų planą, atsižvelgiant į kitų EBPO valstybių praktiką ir įžvalgas.
Paslaugų perdavimas. Reikšminga dalis Lietuvoje veikiančių socialinių verslų yra orientuoti į kokybiškas viešąsias ar socialines paslaugas, naujas formas ir paslaugų inovavimą.EBPO Lietuvai rekomendavo kurti viešųjų pirkimų sistemą, kuri skatintų viešųjų paslaugų perdavimą socialiniams verslams, daugiau dėmesio skirti paslaugų kuriamai vertei, o ne tik žemiausiai kainai.Vyriausybės programos priemonių plane yra išskiriamas priemonė, kuria siekiama kurti paskatas savivaldybėms perduoti paslaugas socialiniams partneriams. Forumo metu kalbėsime apie Vyriausybės viziją, savivaldybių lūkesčius ir kylančius iššūkius, socialinių partnerių pasirengimą teikti kokybiškas, inovatyvias paslaugas ir ką kiekviena grandis turi padaryti, siekiant kurti vieningą ekosistemą.
Poveikio matavimas. EBPO savo rekomendacijose Lietuvai skatina organizacijas matuoti ir pateikti visuomenei kuriamą socialinį poveikį.Šiais metais Lietuvoje pristatytas viešas ir nemokamas internetinis portalas socialinio poveikio vertinimui bei gebejimų stiprinimui. Mokymosi platforma, skirta analitiniams socialinio poveikio kūrėjų įgūdžiams ir praktiniams socialinio poveikio vertinimo praktikų įgūdžiams lavinti jau sulaukė didelio susidomėjimo.Forumo metu pristatysime platformą, pirmuosius rezultatus ir aptarsime tolimesnius žingsnius, padėsiančius įsitvirtinti poveikio matavimo praktikoms Lietuvoje.
Socialinio poveikio investicijos Lietuvoje. Kompleksinis požiūris į socialinio poveikio investicijas gali spręsti EBPO ataskaitoje įvardintus iššūkus, kur teigiama, kad trūksta poreikius atitinkančios, pritaikytos paramos, didinant socialinių verslų galimybes pasiekti investicijas ir kad socialinių investicijų rinka, nukreipta į socialinius verslus, vis dar yra ankstyvoje vystymosi stadijoje.Sesijos metu bus apžvelgti iki šiol atlikti tyrimai, socialinių ir poveikio verslų investicijų poreikis ir pradėta vystyti socialinių investicijų vizija Lietuvoje. Pranešimų ir diskusijų metu apibrėšime sąvokas, išnagrinėsime esamą situaciją, koncepcijas ir metodikas, kurios padės numatyti tolimesnius socialinio poveikio investavimo plėtros žingsnius.
Jau antrą kartą renginys vyks išskirtinai tik internetu. Renginio dalyvių skaičius nėra ribojamas, tačiau reikalinga registracija, tam, kad gautumėte visą informaciją apie renginio transliaciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *