Pušaloto bendruomenė, įgyvendinant projektą „Pušaloto sinagogos vizualinės erdvės projektas“ , gegužės 6 dieną
Pušalote atidaro kūrybines kraštovaizdžio architektų dirbtuves, kurių darbo tikslas – aplink valstybės saugomo objekto statusą turinčią sinagogą, suformuoti viešąsias reprezentacines erdves kompaktiškai derančias su sinagogos pastatu. Kūrybinės dirbtuvės organizuojamos kartu su Klaipėdos universiteto mokslininkais ir architektais. Šis projektas yra sudėtinė ilgalaikio tęstinio projekto “Žydų tautos paveldo suformavimas ir įprasminimas Pušaloto miestelyje“ dalis.

Aplink sinagogą esanti rekreacinė zona nėra tinkamai sutvarkyta ir pritaikyta sinagogos matomumo, vertingųjų savybių išryškinimui , neparuošta jos reprezentacinė funkcija. Tolesniam tvarkymui reikalingi profesionalūs sprendiniai, architektūriškai subalansuotas vizualinis projektas, kurį ir ruoš profesionalių architektų grupė: prof. dr. Petras Grecevičius, doc. dr. Jonas Abromas, doc. dr. Daiva Verkulevičiūtė-Kriukienė, dokt. Aurelija Jankauskaitė ir kiti.

Kūrybinių dirbtuvių darbo rezultate bus paruošti sprendiniai, kuriuos įgyvendinus, gamtinė aplinka derėtų kaip neatskiriama sinagogos reprezentuojanti dalis; teritorijos išplanavimas ir mažoji architektūra funkcionaliai atitiktų laisvalaikio parko paskirtį; sinagoga ir parkas būtų matomi kaip viena visuma, vienas kompleksas, vienas traukos objektas.

Projektą finansuoja Geros valios fondas, Pasvalio r. savivaldybė ir Pušaloto bendruomenė, jis vykdomas glaudžiai bendradarbiaujant su Lietuvos žydų (litvakų) bendruomene.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *